tel. 500 31 51 61

Czy, albo ile można zyskać sprzedając przez sprawdzone biuro nieruchomości ?

Czy, albo ile można zyskać sprzedając przez sprawdzone biuro nieruchomości ?

Właściciele nieruchomości często zadają sobie pytanie, czy warto powierzyć sprzedaż nieruchomości dla biura nieruchomości ? Zdania na ten temat są podzielone, pytanie zatem kto ma rację? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego krótkiego artykułu ułatwię Państwu podjęcie dobrej decyzji w sprawie sprzedaży nieruchomości.

Najważniejszymi parametrami oferowanych do sprzedaży nieruchomości są: lokalizacja i cena sprzedaży. Zanim sami wystawimy ogłoszenie o sprzedaży naszej nieruchomości należy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań:

1. Czy znam bardzo dobrze ceny na lokalnym rynku nieruchomości i czy w związku z tym na pewno wiem ile warte jest moje np.mieszkanie ?

2. Czy umiem zrobić profesjonalne fotografie, które zachęcą poszukujących do obejrzenia mojej nieruchomości ?

3. Czy potrafię umiejętnie wypromować moje ogłoszenie, tj.dotrzeć do jak największej liczby odbiorców ?

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, to można zabierać się do pracy i bez pomocy biura nieruchomości osiągnąć sukces przy sprzedaży własnej nieruchomości – tj. sprzedać w bardzo dobrej cenie, i w niedługim czasie.

W sytuacji kiedy nie znamy cen rynkowych, istnieje duże ryzyko, że  sprzedamy nieruchomość nie osiągając możliwie maksymalnej ceny sprzedaży, mówiąc w skrócie – nasza nieruchomość będzie dobrą okazją dla kupującego, a przecież nie o to chodzi. W tym właśnie momencie możliwość zaprezentowania swojej wiedzy – ma właśnie bardzo dobrze zorientowany w cenach i realiach rynku nieruchomości – pośrednik z biura nieruchomości. Zadaniem pośrednika – eksperta będzie osiągnięcie możliwie najwyższej ceny sprzedaży nieruchomości. Bardzo proszę pamiętać, iż nie jest sztuką wystawić cenę zaporową oferowanej nieruchomości, bo wtedy nasza oferta zniechęca potencjalnych klientów, a sama sprzedaż się oddala. Należy tak wyważyć cenę nieruchomości, aby nieruchomość sprzedała się w możliwie najwyższej cenie, ale też, żeby to poszukiwanie klienta nie trwało wieki. Przy mieszkaniach optymalny czas na znalezienie kupującego to 3 miesiące, w tym właśnie czasie można swobodnie wypromować każdą nieruchomość w sieci.

Najczęściej, już na pierwszym spotkaniu z Klientem – mówię swoje zdanie na temat ceny jaką możemy osiągnąć przy sprzedaży danej nieruchomości. Nierzadko klienci są pozytywnie zaskoczeni , bo np. zakładali, że uda im się sprzedać mieszkanie za 180 tys.zł, a dzięki podjęciu współpracy z nami transakcje sfinalizowano za 196 tys.zł. Wniosek jest bardzo czytelny, zyskali bowiem 16 tys. zł minus prowizja za nasze usługi (najczęściej 1,5%), co daje czysty zysk w kwocie 13 075zł.

Przejdźmy do punktu drugiego naszych rozważań. Żeby nasze ogłoszenie nie umknęło w tłoku innych równie atrakcyjnych ofert – należy je skutecznie wyróżnić. Wszyscy wiemy jak ważne w każdej ofercie sprzedaży są właśnie zdjęcia. Żaden opis nie odda tego, co może przekazać dobra fotografia. Ładne i ciekawe zdjęcia zawsze ogląda się z miłą chęcią i zainteresowaniem. Dzięki dobrym zdjęciom zdecydowanie wzrasta zainteresowanie naszą nieruchomością, a tym samym przybliża to nas do samej sprzedaży. Należy jednak pamiętać, iż do wykonania profesjonalnych zdjęć potrzebna jest wiedza z zakresu fotografii oraz wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli tą wiedzę uwiecznić w obiektywie. Pamiętajmy, ogłoszenie ma niewiele czasu by zainteresować klienta, dlatego profesjonalne zdjęcia to przede wszystkim większe zainteresowanie daną ofertą, a dzięki temu szybsza sprzedaż.

Ostatnie zagadnienie, czyli wypromowanie oferty sprzedaży nieruchomości. Zadaniem sprzedającego jest stworzenie takiej oferty, obok której żaden potencjalny kupujący nie przejdzie obojętnie. Sprzedający musi zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę poszukujących nieruchomość. Aby ten cel osiągnąć – należy sprawnie poruszać się w Internecie, bo to właśnie Internet odgrywa główne skrzypce w handlu nieruchomościami. Dla nieruchomości powierzonych nam na sprzedaż zawsze staramy się zapewnić jak największą oglądalność, dlatego korzystamy z najlepszych ogólnopolskich, jak i lokalnych portali internetowych. Każdy kanał dystrybucji i reklama oferty to dodatkowa szansa na znalezienie kupującego. My pamiętamy o tym każdego dnia, dlatego nieprzerwanie promujemy powierzone nam nieruchomości.

Mam nadzieję, iż ten krótki artykuł pomoże Państwu w podjęciu dobrej i rozsądnej decyzji. Proszę pamiętać o tym, że omówione zostały tylko 3 najważniejsze argumenty, które zachęcają do powierzenia sprzedaży nieruchomości dla fachowca. Jest wiele innych powodów i przykładów, które można jeszcze przytoczyć, dlatego na ciąg dalszy rozmowy serdecznie zapraszam do naszego biura nieruchomości w Suwałkach przy ul.Utrata 4c.

opracował: Mariusz Złotnik
MojePokoje.pl - biuro nieruchomości Suwałki

Biuro:
Suwałki, ul. Utrata 4c

tel. 500 31 51 61
email: 

Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
RODO | Projekt i realizacja DEOS