tel. 500 31 51 61

Aktualności

Zaufany ekspert finansowy – sprawdź bezpłatnie jak to wygląda.

Zaufany ekspert finansowy – sprawdź bezpłatnie jak to wygląda.

Czasy taniego kredytu wciąż trwają, ale czy na pewno wiesz jak się w tym poruszać? Kredyt hipoteczny bez prowizji? Czy może niższa marża w zamian? Zastanawiasz się jak dobrze wybrać oraz w jaki sposób postępować – ażeby rata i koszty całkowite kredytu były możliwie najniższe ? Zapraszam Cię do zapoznania się z tym – co mam do zaoferowania.

Usługi pośrednictwa finansowego są całkowicie bezpłatne, gdyż moje wynagrodzenie pokryje bank.

Decydując się na współpracę ze mną, możesz liczyć na:

 • ochronę Twojego zadatku, który zapłacisz przy podpisaniu umowy przedwstępnej ze sprzedającym.
 • sprawdzę stan prawny każdej nieruchomości, którą rozważasz do zakupu.
 • indywidualne podejście przy oszacowaniu Twojej zdolności kredytowej.
 • wspólnie przeanalizujemy i porównamy oferty najlepszych dla Ciebie banków.
 • nie pobieram żadnych prowizji ani ukrytych opłat, działam wg jasnych i uczciwych zasad.
 • dopasowanie ofert kredytowania do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych.
 • pomoc w skompletowaniu dokumentów i procesowaniu wniosku.

Jeśli również uważasz, że warto dbać o własne finanse osobiste i świadomie nimi zarządzać – to już dziś umów się na spotkanie w celu sprawdzenia maksymalnej zdolności kredytowej w 12 bankach. Gwarantuję, że w razie wątpliwości zawsze możesz liczyć na moje wsparcie i pomoc – Ekspert finansowy Mariusz Złotnik, tel. 500 31 51 61.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2021 Roku.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2021 Roku.

Dziękując Państwu serdecznie za dotychczasową współpracę i zaufanie pragnę złożyć życzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym 2021 Nowym Roku.

Serdecznie pozdrawiam, Mariusz Złotnik

Nieruchomości w dobie koronawirusa ….. X.2020

Nieruchomości w dobie koronawirusa ….. X.2020

Szanowni Państwo,

Rynek nieruchomości w naszym mieście naprawdę ma się dobrze (oceniam tu głównie rynek mieszkaniowy w którym się specjalizuje).

Zakładana korekta cen (w dół) wg moich obserwacji nie nastąpiła, a dowodem na to są ceny transakcyjne sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego (do założenia przyjąłem średnie ceny transakcyjne z drugiego i trzeciego kwartału 2020r.).

Wiele osób czekało, bądź nadal czeka na spadek cen mieszkań w naszym mieście – ale te spadki zwyczajnie nie nastąpiły i nic tych spadków nie zapowiada.

Na pewno wielkim plusem dla poszukujących/kupujących jest większa podaż oferowanych na sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego.

Sytuacja w kredytach hipotecznych też znacznie się poprawiła w ostatnich tygodniach, bo jak się okazuje – bankom jednak zależy na kredytobiorcy hipotecznym, a to z kolei przekłada się na „lepsze” liczenie zdolności kredytowej.

Zapraszam Państwa do współpracy na każdym etapie sprzedaży nieruchomości bądź wnioskowania o kredyt hipoteczny/gotówkowy.

Jestem do dyspozycji w ciągu dnia jak i po południu,                                            Mariusz Złotnik, tel. 500 31 51 61 email: biuro@mojepokoje.pl

 

 

Obrót ziemią rolną już nie 0,3ha a 1ha zakupić będzie mógł „nie-rolnik”.

Obrót ziemią rolną już nie 0,3ha a 1ha zakupić będzie mógł „nie-rolnik”.

Przed nami zapowiadane od dłuższego czasu zmiany w ustawie dotyczącej handlu ziemią.

Nowe przepisy zwiększają do 1 hektara limit, do którego ziemię będzie mógł kupić tzw. nie-rolnik, czyli osoba która nie ma statusu rolnika indywidualnego. Do tej pory było to zaledwie 0,3 ha. Podobny limit ma funkcjonować także na terenie miast.
Co ważne, w miastach nie będzie limitu co do liczby kupionych takich działek. Jeżeli chodzi o wieś, to na cele nierolne będzie można kupić tylko jedną działkę, tak zakłada nowelizacja ustawy.

Zmniejszono z 10 do 5 lat okres przez który: 

 • nabywca nieruchomości rolnej jest obowiązany prowadzić gospodarstwo rolne, w skład którego weszła nabywana nieruchomość,
 • nabyta nieruchomość nie może być zbyta ani oddana w posiadanie innym podmiotom.

Kolejną ważną zmianą jest fakt, iż będzie można również zbyć nieruchomość na rodzinę. Oprócz małżonka i dzieci, taka możliwość zaistnieje również w przypadku rodzeństwa, rodziców oraz pasierbów.

źródło: www.money.pl

Usługi związane z obsługą rynku nieruchomości. Wiosna 2019.

Usługi związane z obsługą rynku nieruchomości. Wiosna 2019.

Szanowni Państwo,

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi związane z obsługą rynku nieruchomości, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą specjalną, skierowaną zarówno do sprzedających, jak i do osób poszukujących nieruchomości na zakup.

Sprzedający:

 • najważniejszy etap w procesie sprzedaży nieruchomości czyli: właściwa wycena,
 • przeprowadzenie negocjacji cenowych z kupującymi,
 • sporządzenie dokumentów sprzedażowych, zabezpieczenie interesu sprzedającego,
 • sporządzenie dokumentów wydania i przepisania mediów nieruchomości,
 • podatki lub ulgi podatkowe związane ze sprzedażą nieruchomości,
 • nabycie nieruchomości w drodze spadku, testamentu lub jako darowizna.

Kupujący:

 • sprawdzenie stanu prawnego i technicznego wybranych nieruchomości,
 • oględziny nieruchomości i pomoc w podjęciu najlepszej decyzji,
 • oszacowanie wartości rynkowej nieruchomości,
 • negocjacje cenowe ze sprzedającymi, zabezpieczenie zadatku kupującego przy kredycie,
 • dom czy jednak mieszkanie? za i przeciw,
 • sprawdzenie i wyliczenie zdolności kredytowej w najlepszych bankach.

Bardzo dobra znajomość potrzeb lokalnego rynku oraz aktualnych cen nieruchomości to nasz główny atut. Dzięki współpracy z nami możecie Państwo zyskać bardzo wiele. Właściwa wycena nieruchomości to często kilka, kilkanaście, a zdarza się, że i kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku na cenie dla sprzedającego.
Dla kupujących którzy podejmą współpracę z nami – zaoszczędzimy wiele tysięcy złotych już na etapie negocjowania ceny zakupu wymarzonej nieruchomości.

Usługi każdorazowo wyceniamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.
Serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego 500 31 51 61 lub email biuro@mojepokoje.pl

Mariusz Złotnik

Aktualne porównanie kredytów mieszkaniowych. Bezpłatnie.

Aktualne porównanie kredytów mieszkaniowych. Bezpłatnie.

Czasy taniego kredytu wciąż trwają, ale czy na pewno wiecie Państwo jak się w tym poruszać? Jestem ekspertem finansowym w Open Finance S.A. i oferuję bezpłatną pomoc przy poszukiwaniu kredytu hipotecznego lub gotówkowego. Doradzam, jak dobrze wybrać oraz w jaki sposób postępować – ażeby rata i koszty całkowite kredytu były możliwie najniższe.

Zapraszam na niezobowiązujące spotkanie w celu sprawdzenia maksymalnej zdolności kredytowej w 14 najlepszych bankach. Gwarantuję, że w razie wątpliwości, zawsze można liczyć na moje wsparcie i pomoc – Mariusz Złotnik.

Wesołych Świąt i Najlepszego Nowego Roku!

Wesołych Świąt i Najlepszego Nowego Roku!

Wszystkim Klientom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Niech los pomaga Państwu zrealizować wszystkie plany i spełnić nawet te najskrytsze marzenia już w Nowym, Nadchodzącym 2018 roku.

Doradztwo finansowe? TAK. Bezpłatnie? TAK. Dojazd do klienta? TAK.

Doradztwo finansowe? TAK. Bezpłatnie? TAK. Dojazd do klienta? TAK.

Z radością informujemy, iż bezpłatnie pomagamy w uzyskaniu finansowania na zakup wymarzonej nieruchomości. Oferujemy najtańsze i najlepsze rozwiązania na rynku kredytowym. Podpowiemy jak przygotować się do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny oraz pomożemy w skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Nasz cel z reguły jest tylko jeden – wybrać najlepszą ofertę dla naszego Klienta. Zapraszamy do kontaktu już dziś, bo sprawdzić i porównać naprawdę warto.

Kredyt hipoteczny z wyższym wkładem własnym już od 1 stycznia 2017r.

Kredyt hipoteczny z wyższym wkładem własnym już od 1 stycznia 2017r.

Już  za chwilę, bo od 1 stycznia 2017r., ważne zmiany w kredytach hipotecznych. W większości banków 20 proc. wkładu własnego będzie niezbędnym minimum przy zakupie mieszkania na kredyt. Dla przypomnienia, rok temu wkład własny zmieniał się z 10% w 2015r. na 15% w 2016r. Został jeszcze tylko 1 miesiąc na złożenie wniosku kredytowego z wymaganym wkładem własnym na poziomie 15%.

Warto wspomnieć, iż jednocześnie od 1 stycznia 2017r. odblokowana zostanie druga połowa środków przeznaczonych na dopłaty w ramach popularnego programu „Mieszkanie dla młodych”. Niestety dopłat nie starczy dla wszystkich, a przyjmowanie wniosków może zostać wstrzymane bardzo szybko. Zainteresowanie programem nie maleje, dlatego nie będziemy zaskoczeni, jeśli już z końcem stycznia 2017r. BGK zamieści komunikat o wstrzymaniu przyjmowania wniosków. Wystarczy spojrzeć na początek roku 2016, gdzie środki zostały rozdysponowane w ekspresowym tempie, bo już 15 marca 2016r. BGK zaprzestał przyjmowania wniosków na dopłaty MDM z puli na rok 2016.

Czy, albo ile można zyskać sprzedając przez sprawdzone biuro nieruchomości ?

Czy, albo ile można zyskać sprzedając przez sprawdzone biuro nieruchomości ?

Właściciele nieruchomości często zadają sobie pytanie, czy warto powierzyć sprzedaż nieruchomości dla biura nieruchomości ? Zdania na ten temat są podzielone, pytanie zatem kto ma rację? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego krótkiego artykułu ułatwię Państwu podjęcie dobrej decyzji w sprawie sprzedaży nieruchomości.

Najważniejszymi parametrami oferowanych do sprzedaży nieruchomości są: lokalizacja i cena sprzedaży. Zanim sami wystawimy ogłoszenie o sprzedaży naszej nieruchomości należy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań:

1. Czy znam bardzo dobrze ceny na lokalnym rynku nieruchomości i czy w związku z tym na pewno wiem ile warte jest moje np.mieszkanie ?

2. Czy umiem zrobić profesjonalne fotografie, które zachęcą poszukujących do obejrzenia mojej nieruchomości ?

3. Czy potrafię umiejętnie wypromować moje ogłoszenie, tj.dotrzeć do jak największej liczby odbiorców ?

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, to można zabierać się do pracy i bez pomocy biura nieruchomości osiągnąć sukces przy sprzedaży własnej nieruchomości – tj. sprzedać w bardzo dobrej cenie, i w niedługim czasie.

W sytuacji kiedy nie znamy cen rynkowych, istnieje duże ryzyko, że  sprzedamy nieruchomość nie osiągając możliwie maksymalnej ceny sprzedaży, mówiąc w skrócie – nasza nieruchomość będzie dobrą okazją dla kupującego, a przecież nie o to chodzi. W tym właśnie momencie możliwość zaprezentowania swojej wiedzy – ma właśnie bardzo dobrze zorientowany w cenach i realiach rynku nieruchomości – pośrednik z biura nieruchomości. Zadaniem pośrednika – eksperta będzie osiągnięcie możliwie najwyższej ceny sprzedaży nieruchomości. Bardzo proszę pamiętać, iż nie jest sztuką wystawić cenę zaporową oferowanej nieruchomości, bo wtedy nasza oferta zniechęca potencjalnych klientów, a sama sprzedaż się oddala. Należy tak wyważyć cenę nieruchomości, aby nieruchomość sprzedała się w możliwie najwyższej cenie, ale też, żeby to poszukiwanie klienta nie trwało wieki. Przy mieszkaniach optymalny czas na znalezienie kupującego to 3 miesiące, w tym właśnie czasie można swobodnie wypromować każdą nieruchomość w sieci.

Najczęściej, już na pierwszym spotkaniu z Klientem – mówię swoje zdanie na temat ceny jaką możemy osiągnąć przy sprzedaży danej nieruchomości. Nierzadko klienci są pozytywnie zaskoczeni , bo np. zakładali, że uda im się sprzedać mieszkanie za 180 tys.zł, a dzięki podjęciu współpracy z nami transakcje sfinalizowano za 196 tys.zł. Wniosek jest bardzo czytelny, zyskali bowiem 16 tys. zł minus prowizja za nasze usługi (najczęściej 1,5%), co daje czysty zysk w kwocie 13 075zł.

Przejdźmy do punktu drugiego naszych rozważań. Żeby nasze ogłoszenie nie umknęło w tłoku innych równie atrakcyjnych ofert – należy je skutecznie wyróżnić. Wszyscy wiemy jak ważne w każdej ofercie sprzedaży są właśnie zdjęcia. Żaden opis nie odda tego, co może przekazać dobra fotografia. Ładne i ciekawe zdjęcia zawsze ogląda się z miłą chęcią i zainteresowaniem. Dzięki dobrym zdjęciom zdecydowanie wzrasta zainteresowanie naszą nieruchomością, a tym samym przybliża to nas do samej sprzedaży. Należy jednak pamiętać, iż do wykonania profesjonalnych zdjęć potrzebna jest wiedza z zakresu fotografii oraz wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli tą wiedzę uwiecznić w obiektywie. Pamiętajmy, ogłoszenie ma niewiele czasu by zainteresować klienta, dlatego profesjonalne zdjęcia to przede wszystkim większe zainteresowanie daną ofertą, a dzięki temu szybsza sprzedaż.

Ostatnie zagadnienie, czyli wypromowanie oferty sprzedaży nieruchomości. Zadaniem sprzedającego jest stworzenie takiej oferty, obok której żaden potencjalny kupujący nie przejdzie obojętnie. Sprzedający musi zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę poszukujących nieruchomość. Aby ten cel osiągnąć – należy sprawnie poruszać się w Internecie, bo to właśnie Internet odgrywa główne skrzypce w handlu nieruchomościami. Dla nieruchomości powierzonych nam na sprzedaż zawsze staramy się zapewnić jak największą oglądalność, dlatego korzystamy z najlepszych ogólnopolskich, jak i lokalnych portali internetowych. Każdy kanał dystrybucji i reklama oferty to dodatkowa szansa na znalezienie kupującego. My pamiętamy o tym każdego dnia, dlatego nieprzerwanie promujemy powierzone nam nieruchomości.

Mam nadzieję, iż ten krótki artykuł pomoże Państwu w podjęciu dobrej i rozsądnej decyzji. Proszę pamiętać o tym, że omówione zostały tylko 3 najważniejsze argumenty, które zachęcają do powierzenia sprzedaży nieruchomości dla fachowca. Jest wiele innych powodów i przykładów, które można jeszcze przytoczyć, dlatego na ciąg dalszy rozmowy serdecznie zapraszam do naszego biura nieruchomości w Suwałkach przy ul.Utrata 4c.

opracował: Mariusz Złotnik
Nowe przepisy ws. elektronicznych wpisów do ksiąg wieczystych.

Nowe przepisy ws. elektronicznych wpisów do ksiąg wieczystych.

Aktualizacje ksiąg wieczystych w formie elektronicznej zamiast tradycyjnych wpisów – takie zmiany od 1 lipca 2016r. weszły w życie za sprawą nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego.

Dzięki sprawnej i szybkiej aktualizacji księgi wieczystej przez notariusza, nieuczciwy sprzedający nie będzie już mógł sprzedać tej samej nieruchomości kilka razy.

Składane w ten sposób wnioski o wpis do księgi wieczystej mają pozwolić na automatyczne zamieszczanie wzmianek wyłączających rękojmię wiary publicznej ksiąg wieczystych niezwłocznie po sporządzeniu aktu notarialnego, co ma m.in. przyczynić się do dalszego zwiększenia bezpieczeństwa obrotu nieruchomościami. Celem szczegółowym ustawy nowelizacyjnej jest zaś zwiększenie i ułatwienie dostępu obywatelom i uprawnionym podmiotom do ksiąg wieczystych poprzez udostępnienie drogą elektroniczną informacji zawartych w centralnej bazie danych ksiąg wieczystych.

 

Lokalizacja naszego biura w Suwałkach.

Lokalizacja naszego biura w Suwałkach.

Nasze biuro znajduje się tuż za Bankiem Spółdzielczym przy ul. Utrata 4c, a dotarcie do nas z pewnością ułatwi zdjęcie lokalizacji. W razie problemów z dotarciem proszę śmiało dzwonić pod nr 500 31 51 61.

MojePokoje.pl - biuro nieruchomości Suwałki

Biuro:
Suwałki, ul. Utrata 4c

tel. 500 31 51 61
email: 

Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
RODO | Projekt i realizacja DEOS