tel. 500 31 51 61

Kredyt hipoteczny i wyższy wkład własny od 01.01.2016r.

Kredyt hipoteczny i wyższy wkład własny od 01.01.2016r.

Własne mieszkanie w Suwałkach to wciąż marzenie wielu młodych ludzi, którzy – niestety – nie zawsze mogą sobie pozwolić na taki zakup, nawet na kredyt.

Zarobki w Suwałkach nie należą do najwyższych, a często nawet nie zrównują się ze średnią krajową (prawie 4100zł). Jak się zarabia 1600zł na rękę, to można sobie co najwyżej telewizor kupić, oczywiście na raty. W takich realiach nie ma możliwości zaoszczędzenia nawet na skromne mieszkanie. Dla przypomnienia, wkład własny na zakup mieszkania, od stycznia 2014r. wynosił tylko 5% wartości zakupu mieszkania. Obecnie – jeszcze do końca roku 2015 – kredytobiorca musi posiadać co najmniej 10% wartości mieszkania.

Niestety, ale już za 2 tygodnie, tj. od 1 stycznia 2016r. – zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego – na uzyskanie kredytu hipotecznego, z własnego portfela trzeba będzie wyłożyć minimum 15%.

Jedyne co możemy dodać dla pocieszenia, to fakt, iż obecnie mamy najniższe stopy procentowe w historii, a to znacznie zmniejsza koszty całej operacji kredytowej i jest to pewnego rodzaju zachęta do inwestowania w rynek mieszkaniowy. Zapraszamy już teraz do zapoznania się z ofertami mieszkań jakie oferujemy do sprzedaży.

 

 

 

MojePokoje.pl - biuro nieruchomości Suwałki

Biuro:
Suwałki, ul. Utrata 4c

tel. 500 31 51 61
email: 

Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
RODO | Projekt i realizacja DEOS