tel. 500 31 51 61

Nieruchomości Suwałki. Sztucznie napędzona hossa czy dopłaty ?

Nieruchomości Suwałki. Sztucznie napędzona hossa czy dopłaty ?

Złota polska jesień już prawie za nami, nadciąga chłód i mróz – czy podobnie będzie kształtował się rynek nieruchomości w Suwałkach ?

W drugiej połowie roku zainteresowanie zakupem mieszkania w Suwałkach było i nadal jest wyjątkowo duże. Rynek mieszkań z drugiej ręki funkcjonuje dosyć sprawnie, a chętnych na zakup mieszkania w naszym mieście przybywa. W dużej mierze dzieję się tak za sprawą dopłat, jakie klienci mogą otrzymać w ramach nowelizacji programu, który wystartował od 1 września br. – Mieszkanie dla Młodych 2015. Program ten zrewolucjonizował rynek, nowelizacja zasad MdM-u przewiduje m.in. włączenie mieszkań z drugiej ręki do systemu dopłat oraz wzrost dofinansowania dla rodzin wielodzietnych (do 30% wartości mieszkania).

Jak kształtują się ceny ? Co nas czeka w 2016 roku ?

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować łagodny wzrost cen mieszkań w porównaniu do wartości odnotowanych na koniec ubiegłego, 2014 roku. Ceny mieszkań najczęściej odzwierciedlają zmiany zachodzące na rynku. Znaczącą zmianą, albo nawet małą rewolucją w ostatnim czasie jest wspomniany wyżej program dopłat MDM 2015. Kupujący mają realną możliwość otrzymania sporej dopłaty, m.in. też z tego  powodu, sprzedający dowiadując się o takich rewelacjach, podnosili ceny mieszkań z dnia na dzień.

Szczęśliwie, w przyszłym roku eksperci przewidują pozostanie cen na stabilnym poziomie, a jeśli już obniżka, to korekta w dół nie będzie dotyczyć atrakcyjnych mieszkań w dobrych lokalizacjach. W sytuacji, kiedy popyt na zakup mieszkania w Suwałkach się utrzyma, to przy takim poziomie sprzedaży jaki mamy obecnie – przyszłoroczna kwota środków przeznaczona na dopłaty z funduszu MDM może wyczerpać się przedwcześnie … niestety.

Zachęcamy Państwa już teraz do podejmowania dobrych i przemyślanych decyzji w sprawie zakupu wymarzonego M. Aktualne informacje o wysokości dostępnej pomocy mieszkaniowej (program MDM 2015) znajdują się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

MojePokoje.pl - biuro nieruchomości Suwałki

Biuro:
Suwałki, ul. Utrata 4c

tel. 500 31 51 61
email: 

Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
RODO | Projekt i realizacja DEOS